Reklama

Świąteczne akcje Radia Plus

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Radio Plus Łódź, poza swoją działalnością antenową na znanej mieszkańcom archidiecezji częstotliwości 100,4 FM, pełni z powodzeniem od kilku lat rolę animatora akcji społecznych i charytatywnych. W okresie świąt Bożego Narodzenia już po raz trzeci pracownicy rozgłośni wsparci przez studentów z Duszpasterstwa Akademickiego "5" obdarowali 1200 dzieci z 300 ubogich, wielodzietnych rodzin paczkami pod choinkę, w których znajdowały się prezenty dostosowane do wieku dziecka oraz produkty na świąteczny stół. Finał akcji "Gwiazdka z Nieba" zorganizowano 21 grudnia br. w katedrze. Radiowe maskotki - słonik Bombik i owieczka Plusia wręczyły paczki dla 300 dzieci, a przedszkolaki przedstawiły bajeczkę o Bombiku. Tego samego dnia po południu w dużej auli WSD w Łodzi rozpoczęło się drugie już przygotowane przez Radio Plus skupienie dla sponsorów akcji "Gwiazdka z Nieba" i VIP-ów. Skupienie poprowadzi o. Wojciech Jędrzejewski OP. Próbą przybliżenia słuchaczom medytacji jako codziennej formy modlitwy i antidotum na stres, pośpiech, tęsknotę za Bożym pokojem jest wydana staraniem Radia Plus płyta i kaseta "Biblia w medytacji" dostępna w Księgarni Archidiecezjalnej (ul. Piotrkowska 265) i "Cordis Jesu" (ul. Sienkiewicza 60).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2002-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzym: jest już polski audioprzewodnik po Bazylice Matki Bożej Większej

2026-07-20 09:28

[ TEMATY ]

Bazylika Matki Bożej Większej

Vatican Media

Dzięki zaangażowaniu Ambasady RP przy Stolicy Apostolskiej, zainaugurowano kolejny audioprzewodnik w języku polskim po watykańskich placówkach muzealnych i obiektach sakralnych. W uroczystości udział wzięli pomysłodawca ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Adam Kwiatkowski i archiprezbiter bazyliki kard. Rolandas Makrickas.

Świątynia jest jedną z czterech bazylik papieskich w Rzymie, obok bazylik św. Piotra w Watykanie, św. Jana na Lateranie i św. Pawła za Murami. To najważniejsze i najbardziej okazałe świątynie Kościoła katolickiego ze specjalnym ołtarzem papieskim oraz drzwiami świętymi, otwieranymi podczas Roku Jubileuszowego. W świątyni 26 kwietnia 2025 r. zgodnie ze swoim życzeniem pochowany został papież Franciszek.
CZYTAJ DALEJ

Wenezuela: Tragiczny bilans trzęsień ziemi – nie żyje ponad 5,2 tys. osób

2026-07-20 08:33

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

Wenezuela

PAP/EPA

Co najmniej 5208 osób zginęło w podwójnym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Wenezuelę 24 czerwca – ogłosił w niedzielę przewodniczący tamtejszego parlamentu Jorge Rodriguez. Liczba osób przebywających w obozach przejściowych zbliża się do 24 tysięcy.

W sobotę wenezuelskie władze informowały o 5119 ofiarach śmiertelnych.
CZYTAJ DALEJ

IPN: w Woli Ostrowieckiej ujawniono szczątki co najmniej 38 osób

2026-07-20 19:17

[ TEMATY ]

IPN

IPN

Rozpoczął się drugi tydzień prac ekshumacyjnych w Woli Ostrowieckiej na Wołyniu. Dotychczas ujawniono szczątki co najmniej 38 osób. W miarę dalszej eksploracji jamy grobowej sukcesywnie ujawniane są kolejne ofiary – poinformowało w poniedziałek Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

Dawne wsie Ostrówki i Wola Ostrowiecka znajdują się obecnie w gminie wiejskiej Riwne w rejonie (powiecie) kowelskim obwodu wołyńskiego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję