Kryzys gospodarczy w Unii Europejskiej coraz częściej prowadzi do pytania o sens projektu politycznego nazywanego Unią Europejską. Mimo głębokich różnic gospodarczych unijnych krajów, akty prawne dotyczą wszystkich bez różnicy, i to stało się przyczyną obecnego kryzysu. To, co miało wzmocnić potęgę gospodarczą krajów zrzeszonych w UE, staje się jej hamulcowym. Rośnie cena gazu, limity narzucane na przedsiębiorstwa rujnują całe gałęzie przemysłu i rolnictwo, co skutkuje lawiną bezrobocia. Mówią o tym nasi parlamentarzyści, którzy na co dzień obserwują skutki działalności instytucji unijnych.
Prof. Mirosław Piotrowski komentował z Parlamentu Europejskiego w Brukseli i w Strasburgu bieżące problemy Unii Europejskiej na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Ze względu na rzeczowość i profesjonalizm komentarze drukowane były w czasopismach i umieszczane na portalach internetowych. Teraz ukazały się w publikacji książkowej pt. „Unia jak Titanic”. 43 komentarze zostały opatrzone przypisami i przetłumaczone na język angielski. Już sam tytuł odzwierciedla współczesne problemy UE. Ponieważ jesteśmy jej częścią, warto mieć wiedzę na ten temat. Tym bardziej że zdobyta została u źródeł.
Oferta wydawnictw katolickich jest coraz bardziej multimedialna –
mówi ks. Roman Szpakowski SDB
Z ks. Romanem Szpakowskim SDB – prezesem Stowarzyszenia Wydawców Katolickich – rozmawia Artur Stelmasiak
ARTUR STELMASIAK: – Podczas Targów Wydawców Katolickich w Warszawie był obchodzony jubileusz tego wydarzenia. Pora więc na podsumowanie. Dlaczego należały one do szczególnych?
Modlitwa, Eucharystia pod przewodnictwem kard. Roberta Saraha, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz koncerty artystów muzyki chrześcijańskiej z udziałem portugalskiego kapłana i DJ-a Padre Guilherme złożą się na program Festiwalu „Prosta Droga do Boga”, który odbędzie się 15 sierpnia w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. Do udziału w wydarzeniu zaprasza metropolita gdański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda.
15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w Ergo Arenie odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu „Prosta Droga do Boga”. Organizatorzy zapowiadają całodniowe wydarzenie łączące liturgię, modlitwę, ewangelizację oraz muzykę chrześcijańską.
W ostatnich dniach pojawiły się kontrowersje związane z transmisją meczu Mistrzostw Świata pomiędzy Francją a Norwegią w kościele Notre-Dame-des-Vertus w Ligny-en-Barrois (północno-zachodnia Francja). Od tego czasu mnożą się skargi na to wydarzenie - informuje portal infocatolica.com.
To piękny gotycko-renesansowy kościół z XVI wieku, z cudownymi witrażami i wizerunkiem Matki Bożej, otaczanym wielką czcią w regionie. Pomysł obejrzenia meczu w tym miejscu zaaprobował proboszcz parafii, ksiądz Mickaël-Joseph Fleury, we współpracy z radą miejską. Z wnętrza kościoła mecz oglądało około 80 osób.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.