Reklama

Niedziela Przemyska

Macie być apostołami

47 kandydatów, po ukończeniu rocznego studium, zostało nowymi animatorami Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Uroczystość odbyła się 7 września w kościele pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jeżeli będziemy mocno szli za Chrystusem, jeżeli będziemy trwali przy Nim, to później staniemy się kimś, na kim można budować. Bo poprzez przykład naszej wiary i naszego zaangażowania inni będą mogli się umacniać i ugruntowywać w wierze - mówił bp Stanisław Jamrozek.

Radził, by modlić się o umocnienie wiary, aby w razie prób i doświadczeń zachować odwagę, by stanąć w obronie krzyża czy godności drugiego człowieka. Na przykładzie św. Piotra zauważył, że człowiek nigdy nie może być pewny, że nie zachowa się tchórzliwie. - Tak naprawdę to my do końca siebie nie znamy, nie wiemy jak się jutro zachowamy, gdy przyjdzie jakieś doświadczenie wiary - podkreślił kaznodzieja.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Członkowie RAM-u są szczególnie powołani do tego, aby być apostołami. Apostoł to znaczy posłany. Jestem posłany, żeby świadczyć, że Pan Jezus - mój Pan ma pierwszeństwo w moim życiu - mówił bp Jamrozek. - Waszym zadaniem jest apostolstwo wśród młodzieży, tam gdzie się znajdujecie - powiedział. Zaznaczył, że nie musi to być jakieś nadzwyczajne działanie, ale wierność Słowu Bożemu.

Nawiązał do krzyża animatorskiego, który nowi animatorzy otrzymali w czasie uroczystości. - Jest on znakiem przynależności do Chrystusa, a poświęcony staje się wielką tarczą obronną przeciwko zakusom złego ducha - stwierdził.

Nowi animatorzy otrzymali krzyż i brewiarz - atrybuty animatora RAM. W czasie uroczystości wręczono także wyróżnienia przyznawane przez Ruch Apostolstwa Młodzieży - statuetki „Apostolos” oraz dyplomy dla nowych moderatorów świeckich, którzy kierują wakacyjnymi turnusami rekolekcyjnymi. Dopełnieniem uroczystości był koncert ewangelizacyjny, prezentacja multimedialna oraz dyskoteka.

Dzień Wspólnoty i przyjęcie błogosławieństwa animatorskiego jest zwieńczeniem rocznego Studium Animatora. Tak wspomina je jedna z nowych animatorek, Magdalena: - Studium to ogromna radość, pomoc w doświadczeniu Boga, modlitwa, ale również rozmowy, ciekawe konferencje, wspólne dyżury, śpiew, zabawa… Jednym słowem niezapomniane przeżycia. Czasami nie ukrywam było trudno, ale jestem zdania, że im większy trud, tym piękniejsze osiągnięcie celu - mówi dziewczyna.

2013-09-25 13:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza święta a budowanie wspólnoty

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

Lubuska Oaza

Unia Kapłanów Chrystusa Sługi

ks. Andrzej Hładki

Księża zbierają się co miesiąc na spotkaniu formacyjnym

Księża zbierają się co miesiąc na spotkaniu formacyjnym

W parafii św. Wojciecha w Czerwieńsku 11 marca odbyło się spotkanie Unii Kapłanów Chrystusa Sługi.

UKChS to jedna z gałęzi Ruchu Światło-Życie, zrzeszająca moderatorów oazowych. Spotkania formacyjne wspólnoty odbywają się raz w miesiącu. Tym razem księża pochylali się nad artykułem ks. Franciszka Blachnickiego „Msza święta a budowanie wspólnoty”, w którym pisał on m.in.: „Wszystkie wysiłki odnowy liturgii w duszpasterstwie muszą więc zmierzać w kierunku stworzenia prawdziwego przeżycia braterskiej wspólnoty w Chrystusie. Msza święta musi budować, wychowywać konkretną wspólnotę, parafialną czy inną”.
CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Józef Kloch odznaczony przez Prezydenta RP

2026-05-27 12:30

[ TEMATY ]

Ks. prof. Józef Kloch

Jan Cios

Ks. prof. Józef Kloch podczas wykładów

Ks. prof. Józef Kloch podczas wykładów

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Karol Nawrocki odznaczył Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski ks. prof. Józefa Klocha. W mieniu Głowy Państwa odznaczenie wręczyła pani minister Agnieszka Jędrzak. O nadanie odznaczenia wnioskował Senat UKSW, podkreślając pionierski wkład profesora w badania nad komunikacją cyfrową oraz zastosowaniami sztucznej inteligencji.

Zainteresowania informatyczne wykładowcy UKSW i UPJPII, rozwijane od przełomu lat 80. i 90. XX wieku, znalazły praktyczny wymiar w działaniach na rzecz cyfryzacji komunikacji Kościoła w Polsce. W kolejnych latach stały się także podstawą jego badań nad społecznymi, edukacyjnymi i medialnymi zastosowaniami AI.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: Papież pomógł starszemu księdzu, który zasłabł z powodu upału podczas audiencji

2026-05-27 20:45

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Papież Leon XIV udzielił w środę pomocy starszemu księdzu, który zasłabł, prawdopodobnie z powodu upału, podczas audiencji generalnej na Placu Świętego Piotra. Włoskie media opublikowały nagranie tej sceny.

Ksiądz czekał w kolejce do papieża z innymi osobami, które mogły podejść do niego i podać mu rękę na zakończenie audiencji generalnej w Watykanie. Kapłan zemdlał, co zobaczył papież z odległości kilku metrów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję