Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław/Zawonia

Z kolędą na ustach

KSM Archidiecezji Wrocławskiej oraz sympatycy i przyjaciele przygotowali VIII Koncert Kolęd i Pastorałek. Z kolei w Zawoni do wspólnego kolędowania zaprosił ks. Jacek Tomaszewski.

Niedziela wrocławska 4/2023, str. II

[ TEMATY ]

kolędowanie

Ks. Łukasz Romańczuk/Niedziela

Chór KSM Archidiecezji Wrocławskiej

Chór KSM Archidiecezji Wrocławskiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Podczas koncertu można było usłyszeć tradycyjne kolędy m.in. takie jak: Cicha Noc, czy Bóg się rodzi. Nie zabrakło także nowszych utworów m.in. z repertuaru TGD – Gloria, czy Betlejem w Polsce, Głośna noc.

W wywiadzie przed koncertem, Ewa Kruczek, główna koordynatorka wydarzenia, opowiedziała o początkach kolędowania. – Wszystko zaczęło się kilka lat temu, gdy zaczęliśmy kolędować podczas spotkania opłatkowego. Doszliśmy do wniosku, że możemy zacząć śpiewać w większym gronie. Na początku nasze kolędowanie było bardziej amatorskie. Po kilku latach zaczęliśmy tworzyć aranżacje oraz mieliśmy coraz ambitniejsze plany – zaznacza Ewa Kruczek, jedna z organizatorek wydarzenia.

Przygotowania do koncertu odbywały się dużo wcześniej. Nad stroną muzyczną i instrumentalną czuwał m.in. Dawid Bieniecki – dyrygent i aranżer wielu utworów podczas koncertu. Wydarzenie odbyło się w kościele Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu. Z kolei w Gminnym Ośrodku Kultury w Zawoni ponad godzinny koncert zagrał ks. Jacek Tomaszewski. W tym roku kolędowanie z proboszczem z Czeszowa odbywało się pod hasłem: „Z Aniołami zaśpiewajmy”, a utwory były tak przygotowane, że w tekście obecni byli Aniołowie. Organizatorem koncertu ks. Jacka była Agnieszka Wersta, wójt Gminy Zawonia oraz Gminny Ośrodek Kultury w Zawoni.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-01-17 10:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolędowali w języku igbo

Niedziela małopolska 4/2019, str. VI

[ TEMATY ]

kolęda

kolędowanie

Barbara Gajda-Kocjan

Grupa kolędników misyjnych z parafii św. Marii Magdaleny w Poroninie

Grupa kolędników misyjnych z parafii św. Marii Magdaleny w Poroninie

Około 800 kolędników m.in. z Krakowa i okolicznych miejscowości przybyło na coroczne Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Gospodarzem tegorocznego zjazdu była parafia pw. św. Wojciecha położona na malowniczym mucharskim wzgórzu, nieopodal Wadowic

Według tradycji w Mucharzu przebywał św. Wojciech, wielki misjonarz. Dlatego w tym roku, w tym szczególnym miejscu tu się zebraliśmy – wyjaśnia ks. Tadeusz Dziedzic, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego archidiecezji krakowskiej. Z kolei, jak podkreśla ks. Krzysztof Strzelichowski, proboszcz tutejszej parafii, dla Mucharza to ogromny zaszczyt i wielka radość. I zauważa: – To wspaniali kolędnicy, którzy kwestują na rzecz misji, dzielą się radosną nowiną o przyjściu Zbawiciela i dodatkowo zbierają ofiary. Cieszymy się, że mogliśmy ich gościć.
CZYTAJ DALEJ

Rozważania na niedzielę: Ten lekarz mógł uratować tysiące. Został wyśmiany

2026-01-02 09:32

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Opowiem Ci o lekarzu, którego wyśmiano, choć mógł ocalić tysiące istnień. O człowieku, którego świat nie rozpoznał, bo prawda przyszła w zbyt pokornej formie. I zapytam wprost: czy my nie robimy podobnie z Bogiem?

I wreszcie najważniejsze: jeśli kiedykolwiek żyłeś pod presją, że musisz zasłużyć na miłość — ta Ewangelia jest jak oddech. Bóg nie wysyła już tylko słów. On przychodzi osobiście. Schodzi do naszych „slumsów”, do tego, czego się wstydzimy, i mówi: „Nie jesteś problemem do naprawy. Jesteś dzieckiem do przytulenia.”
CZYTAJ DALEJ

Koncert "Hej Kolęda, Kolęda!" w Filharmonii Gorzowskiej

2026-01-05 12:53

[ TEMATY ]

diecezja zielonogórsko ‑ gorzowska

Koncert Kolęd i Pastorałek

Nowonarodzeni

Filharmonia Gorzowska

Karolina Krasowska

Muzycy wspólnie zaprezentowali kolędy w aranżacjach Anny Marii Huszczy

Muzycy wspólnie zaprezentowali kolędy w aranżacjach Anny Marii Huszczy

Filharmonicy gorzowscy wspólnie z zespołem Nowonarodzeni pod batutą maestro Jacka Brzoznowskiego 4 stycznia w niedzielne późne popołudnie wykonali koncert najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

Muzycy wspólnie zaprezentowali kolędy w aranżacjach Anny Marii Huszczy. Można było usłyszeć zarówno tradycyjne kolędy, jak: "Przybieżeli do Betlejem", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Jezus Malusieńki", "Tryumfy", "Mędrcy świata", ale także pastorałki, jak chociażby "Pastuszkowi Bracia mili". W sumie na koncert kolęd i pastorałek przygotowany został zestaw trzynastu utworów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję