Reklama

Niedziela Rzeszowska

Modlitwa kluczem do nieba

Dziękuję, że podjęliście modlitwy za przyczyną św. Ojca Pio w różnych sprawach i za to, że traktujecie działalność modlitewnych grup św. Ojca Pio na serio – powiedział bp Kazimierz Górny w Osobnicy.

Niedziela rzeszowska 47/2023, str. VI

[ TEMATY ]

Osobnica

Natalia Janowiec

I Kongres Modlitewnych Grup św. Ojca Pio odbył się w Osobnicy

I Kongres Modlitewnych Grup św. Ojca Pio odbył się w Osobnicy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W kościele parafialnym w Osobnicy odbył się I Kongres Modlitewnych Grup św. Ojca Pio z diecezji rzeszowskiej. Na spotkanie 28 października 2023 r. przybyło pięć grup: z fary jasielskiej; Terliczki z opiekunem o. Robertem Krawcem, który pełni również funkcję krajowego koordynatora grup; Sędziszowa Małopolskiego z o. Cyrylem Mozdyniewiczem; Cieklina z opiekunem ks. Franciszkiem Motyką i proboszczem Markiem Marchutem. Grupa osobnicka pełniła funkcję gospodarza. Gościliśmy również o. Macieja Zinkiewicza, naczelnego redaktora dwumiesięcznika Głos Ojca Pio. Mottem przewodnim były słowa świętego kapucyna z Pietrelciny: „Modlitwa jest najlepszą bronią, jaką posiadamy. Jest ona kluczem do nieba, który otwiera serce Boga”.

Uczestników powitał proboszcz parafii ks. Krzysztof Szopa i przedstawiciele grupy z Osobnicy: animator Tadeusz Dybaś, zastępca Wanda Woźniak i wicewójt Henryk Motkowicz. Kongres rozpoczął się prezentacją grup. Następnie miała miejsce poprowadzona przez grupę z Cieklina modlitwa różańcowa przeplatana śpiewem chóru Cecylianum z Osobnicy. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem bp. Kazimierza Górnego, który również wygłosił homilię.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Uczestnicy kongresu wysłuchali prelekcji o. Roberta Krawca. Ukoronowaniem programu były adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia, której przewodniczył ks. Czesław Szewczyk – gospodarz tegorocznego wydarzenia. Piękna spotkaniu nadały również pieśni dopasowane treścią do uroczystości wykonane przez Dorotę Piróg-Myśliwiec i jej brata Andrzeja z akompaniamentem orkiestry dętej pod batutą prof. Jana Zygmunta. Niezwykłego piękna liturgii dodał śpiew chóru Cecylianum pod dyrekcją organisty Wojciecha Janusza.

Kongres podsumował diecezjalny asystent grup Ojca Pio ks. Czesław Szewczyk. Biskup Kazimierz Górny wyraził zebranym wdzięczność, za podjęcie modlitwy za przyczyną św. Ojca Pio w różnych sprawach.

2023-11-14 13:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Człowiek nie musi sam dźwigać życia. Może wejść w szkołę Serca Jezusa

[ TEMATY ]

rozważania

Glossa Marginalia

Adobe Stock

Ten fragment należy do części Izajasza nazywanej niekiedy wielką apokalipsą. Słychać w niej modlitwę wspólnoty żyjącej pośród ucisku. Droga sprawiedliwego zostaje nazwana prostą. Sprawiedliwy idzie drogą wierności wobec Boga. Pan sam wyrównuje mu ścieżkę. Już tu pojawia się ważna prawda. Wierność nie jest tylko wysiłkiem człowieka. Jest także dziełem łaski. Wersety o nocy oraz poranku wyrażają duchowe czuwanie. Dusza tęskni za Bogiem nocą. Duch szuka Go od świtu. Człowiek żyje więc oczekiwaniem na rozstrzygnięcia Pana. Jego „wyroki” nie są groźbą samą w sobie. Są przejawem Bożego ładu, który porządkuje świat. Werset 12 dodaje, że Pan ustanawia pokój oraz spełnia dzieła swego ludu. Nawet to dobro, które człowiek rozpoznaje jako swoje, ostatecznie pochodzi od Boga. Kolejny obraz jest bardzo przejmujący. Wspólnota porównuje siebie do kobiety rodzącej. Był ból. Było napięcie. Nie było wybawienia z ludzkiej siły. Taki obraz uczy pokory. Człowiek nie rodzi zbawienia sam. Dlatego szczytem fragmentu jest obietnica: „Ożyją Twoi umarli”. Biblia rzadko mówi tak wyraźnie o zmartwychwstaniu. Rosa staje się tu znakiem Bożej mocy życia. W ziemi suchej rosa ocala roślinę o świcie. U Izajasza ta sama rosa dosięga prochu śmierci. Ziemia „wyda zmarłych”, jakby otworzyła łono dla nowego życia. Nadzieja obejmuje więc nie tylko los wspólnoty. Obejmuje także los pojedynczego człowieka. Dobra nowina jest ogromna. Pan potrafi podnieść nawet z prochu. Cierpliwe trwanie przy Nim nie kończy się pustką.
CZYTAJ DALEJ

Kard. You w Dzień Duchowieństwa: kapłan musi unikać duchowej przeciętności

2026-07-17 07:48

Vatican Media

Kard. Lazzaro You Heung-sik podkreślił, że kapłaństwo nie jest drogą kariery

Kard. Lazzaro You Heung-sik podkreślił, że kapłaństwo nie jest drogą kariery

Kapłan musi unikać efektywizmu, zniechęcania się i duchowej przeciętności – wskazał kardynał Lazzaro You Heung-sik, prefekt Dykasterii ds. Duchowieństwa, w przesłaniu skierowanym do kapłanów w Paragwaju. Okazją przesłania był Krajowy Dzień Duchowieństwa, obchodzony od 13 do 16 lipca - informuje Vatican News.

Spotkanie, zorganizowane przez Krajowe Biuro Duszpasterstwa Kapłanów Konferencji Episkopatu Paragwaju, odbywało się w Wyższym Seminarium Duchownym Matki Bożej Wniebowziętej i gromadzi kapłanów z różnych diecezji kraju na sesjach poświęconych formacji stałej, modlitwie, braterskiej wspólnocie oraz refleksji. Temat przewodnim tegorocznych dni formacyjnych dla kapłanów w Paragwaju - „Tożsamość kapłana i profil posługi we współczesnym kontekście” – wpisywał się w proces odnowy posługi prezbiterów promowany przez Dykasterię ds. Duchowieństwa oraz nauczanie Leona XIV.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję