Reklama

Niedziela Sandomierska

Miejsce wybrane przez Boga

W sanktuarium Matki Bożej w Sulisławicach odbyła się premiera filmu pt. Sanktuarium Sulisławice – Świadectwo.

Niedziela sandomierska 51‑52/2024, str. VI

[ TEMATY ]

Sulisławice

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Na projekcję filmu przybyło wielu parafian i gości

Na projekcję filmu przybyło wielu parafian i gości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak podkreślają twórcy, film ukazuje cuda i łaski otrzymywane przez wstawiennictwo Matki Bożej oraz jest świadectwem obecności Boga w tym miejscu.

Najnowszy film jest kontynuacją dzieła Sanktuarium Sulisławice, miejsce cudowne, którego premiera miała miejsce w Niedzielę Miłosierdzia w 2023 r. Jak podkreślił kustosz sanktuarium, ks. Edward Żakowicz, nowy tytuł – Świadectwo – ma szczególną symbolikę, gdyż odnosi się do jedynego, najważniejszego świadectwa, jakim jest obecność Boga działającego w tym miejscu przez Maryję Sulisławską. – Nie chodzi o liczne świadectwa ludzi, lecz o jedno, najważniejsze świadectwo: obecność Boga w tym miejscu przez Maryję Sulisławską. Ludzkie doświadczenia łask są potwierdzeniem tego, że Bóg żyje, kocha i działa – wyjaśnił ks. Żakowicz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Prace nad filmem trwały półtora roku i były wypełnione zarówno modlitwą, jak i wyzwaniami organizacyjnymi. Znalezienie osób gotowych podzielić się przed kamerą swoim doświadczeniem działania Boga wymagało czasu i odwagi ze strony świadków. Ostatecznie udało się zgromadzić 23 wyjątkowe historie, w tym świadectwa rodzin i małżeństw.

Grzegorz Bać, reżyser filmu, wspomina szczególnie wzruszającą historię najmłodszego świadka, Krzysia. – Chłopiec dwukrotnie zobaczył w sanktuarium Pana Jezusa i opisał Go dokładnie tak, jak przedstawiony jest na rewersie cudownego obrazu sulisławskiego. Te wypowiedzi były spontaniczne i pełne autentyczności – mówił reżyser. Jak dodał, niektóre przypadki cudów wydarzyły się w trakcie realizacji filmu, co jeszcze mocniej uwidoczniło niezwykłość tego miejsca. Zarówno ks. Żakowicz, jak i Grzegorz Bać podkreślali, że celem filmu jest umocnienie wiary w Boga, który mówi do człowieka również dziś. – To dzieło ma być przesłaniem nadziei i miłości, przypominającym, że w trudnych czasach Bóg nieustannie nas kocha i pragnie, abyśmy odnaleźli w Nim pokój i radość – mówił kustosz sanktuarium. Sulisławice, jako miejsce wybrane przez Boga, od niemal 400 lat przyciąga pielgrzymów, którzy doświadczają tutaj Jego miłosierdzia. Ksiądz Żakowicz chciałby, aby sanktuarium było znane na całym świecie nie ze względu na sławę, ale jako miejsce, w którym ludzie odnajdują Boga i Jego miłość.

Premierę filmu poprzedziła uroczysta Eucharystia odprawiona w intencji wszystkich, którzy przyczynili się do jego powstania. Po liturgii odbył się krótki koncert wprowadzający publiczność w atmosferę filmu.

2024-12-17 12:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sulisławska Bolesna Matka

Niedziela sandomierska 48/2020, str. IV

[ TEMATY ]

Sulisławice

Matka Boża Bolesna

Ks. Wojciech Kania

Słynąca łaskami ikona

Słynąca łaskami ikona

Okres Adwentu, który właśnie rozpoczynamy, jest oczekiwaniem na przyjście Mesjasza. Wzorem oczekiwania na Pana Jezusa jest Maryja, która w tym czasie i nam będzie towarzyszyła na łamach Niedzieli Sandomierskiej w cyklu artykułów Jej poświęconych.

Początki powstania miejscowości Sulisławice nie są dokładnie znane. Być może powstała ona już w XI wieku. Niektórzy historycy wskazują, iż mógł to być wiek XII. Z całą pewnością parafia Sulisławice została powołana do istnienia przed 1326 r., kiedy to wymieniana była w spisach parafii płacących świętopietrze.
CZYTAJ DALEJ

Kalendarz Adwentowy: Najmniejsi w ręku Odkupiciela

2025-12-10 21:00

[ TEMATY ]

Kalendarz Adwentowy 2025

Karol Porwich/Niedziela

• Iz 41, 13-20 • Mt 11, 11-15
CZYTAJ DALEJ

Diecezja bydgoska: biskup udzielił dyspensy na 26 grudnia

Ordynariusz diecezji bydgoskiej - bp Krzysztof Włodarczyk - udzielił dyspensy w piątek, 26 grudnia.

„Na podstawie kan. 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam wszystkim wiernym Diecezji Bydgoskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji (por. kan. 91 Kodeksu Prawa Kanonicznego), dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 26 grudnia 2025 r. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję