Reklama

Niedziela Przemyska

Świadectwo wiary

Wyzwaniem dla Kościoła jest dotarcie do ludzi tam, gdzie oni się znajdują, aby ich zrozumieć i prowadzić z nimi dialog – powiedział Dariusz Lasek.

Niedziela przemyska 29/2025, str. IV

[ TEMATY ]

koncert

Dariusz Lasek

Wydarzenie było okazją, aby świętować 6. rocznicę istnienia Męskiego Różańca w Przemyślu

Wydarzenie było okazją, aby świętować 6. rocznicę istnienia Męskiego Różańca w Przemyślu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W niedzielę 6 lipca Fundacja 3 Serca wraz z Męskim Różańcem przygotowały dla mieszkańców Przemyśla i przyjezdnych niepowtarzalne wydarzenie – koncert ewangelizacyjny pod hasłem: „Przyjdźcie do Mnie Wszyscy”.

To nie tylko koncert

Do Przemyśla przyjechali wyjątkowi wykonawcy: Pinokio Brothers z niesamowitą Julią Stolpe – półfinalistką „The Voice of Poland”, której głos poruszył wszystkich zgromadzonych i spotkał się z gromkimi brawami, oraz Heres/Wyrwani Z Niewoli – którzy przemierzają Polskę, głosząc Ewangelię w szkołach, więzieniach i domach poprawczych w osobach charyzmatycznych Jacka i Piotra, z potężnym przesłaniem ewangelizacyjnym i ks. Maciej Marszałek, rapujący kapłan z naszej archidiecezji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– To był nie tylko koncert. To była modlitwa, świadectwo i żywy Kościół – Kościół, który wychodzi do ludzi, który żyje w nas, przez nas i razem z nami. Tego dnia naprawdę czuć było Ducha Bożego. Obecnie bardzo trudno jest przekazywać wartości chrześcijańskie. Wyzwaniem dla Kościoła jest dotarcie do ludzi tam, gdzie oni się znajdują, aby ich zrozumieć, prowadzić z nimi dialog – zauważył Darek Lasek, prezes Fundacji 3 Serca i lider Męskiego Różańca w Przemyślu i dodał: – Musimy wspólnie znaleźć sposób na głoszenie Dobrej Nowiny, kerygmatu, właśnie w nowym kontekście.

Takiej ewangelizacji potrzebuje dzisiaj Polska

Reklama

Dzień wcześniej, 5 lipca, uczestnicy mogli wziąć udział we Mszy św. w kościele Ojców Franciszkanów, która była duchowym wprowadzeniem do niedzielnego święta wiary i wspólnoty. Niedziela na Rynku rozpoczęła się od prezentacji lokalnych wspólnot, co pozwoliło lepiej poznać się nawzajem i podzielić świadectwami swojej wiary. Po oficjalnym otwarciu rozpoczęły się działania ewangelizacyjne, a dla chętnych dostępny był Namiot spotkania – miejsce rozmów z kapłanem oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. Dla najmłodszych przygotowano animacje (wielkie podziękowania za prezentację dla Poradni Rodzinnej Bożena Mulawa i Maciej Mulawa), dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy oraz konkursy z nagrodami. Starsi uczestnicy mogli natomiast skosztować wielu pyszności oraz zapoznać się z materiałami drukowanymi, w tym czasopismami katolickimi.

Honorowi patroni

Wspólnota Męskiego Różańca w Przemyślu, w przeddzień liturgicznego wspomnienia bł. Rodziny Ulmów, rozdawała koszulki i gadżety z podobizną błogosławionych, jako przykład i wzór do naśladowania. Przekazała także uczestnikom setki różańców. Dodatkowo wspólnota Posłani w Duchu Świętym przygotowała wyjątkową wystawę „Za Życiem”, pełną pozytywnego przekazu.

Wydarzenie było okazją, aby świętować szóstą rocznicę istnienia i działalności Męskiego Różańca w Przemyślu. Uroczystość uświetnił swoją obecnością opiekun wspólnoty Męskiego Różańca, bp Stanisław Jamrozek. Była też okazja do słów wdzięczności dla o. Stanisława, który otrzymał nową placówkę w Sanoku, mamy nadzieję, że na krótko. Dziękujemy o. Stanisławowi Maciaszkowi, duchowemu opiekunowi za te 9 lat pasterskiej posługi, za troskę o rozwój duchowy, za dobro i wszystkie pielgrzymki.

Podsumowując, w wydarzenie udało się zaangażować setki ludzi dobrej woli, wolontariuszy, którzy wykonali wielką pracę. Dziękujemy włodarzom miasta Przemyśla za otwartość i wsparcie. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok, bo nasz świat potrzebuje dużo nadziei i dobrych wiadomości.

2025-07-15 11:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dla ucha i dla ducha

[ TEMATY ]

Częstochowa

parafia

koncert

św. Paweł

św. Piotr

kolędy

Marian Florek/TV Niedziela

Chór Cantate Deo podczas koncertu kolęd w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie

Chór Cantate Deo podczas koncertu kolęd w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie

W Wigilię i w kolejnych świątecznych dniach mamy kolędowe apogeum, a potem śpiewaczy zapał nieco opada. Czy to jest słuszne spostrzeżenie? Chyba nie. Tym bardziej że w polskiej tradycji pieśni o przyjściu na świat Pana Jezusa można śpiewać aż do 2 lutego. I w wielu parafiach korzysta się z tego przedłużonego świątecznego czasu, organizując koncerty.

Jeden z takich koncertów odbył się 5 stycznia 2020 w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie. To wydarzenie muzyczne składało się z trzech części. W pierwszej wystąpił miejscowy chór parafialny Cantate Deo pod dyrekcją Włodzimierza Krawczyńskiego, który wykonał mniej znane pieśni na Boże Narodzenie, jak np. "Noc pastuszków", francuską XVI- wieczną kolędę przetłumaczoną i opracowaną muzycznie przez ks. Jacka Kochańskiego.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: realna groźba ekskomuniki na członków Bractwa św. Piusa X?

2026-04-28 09:51

[ TEMATY ]

Bractwo św. Piusa X

pexels.com

Na zagrożenia dla jedności Kościoła wynikające z postawy kierownictwa Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X wskazał w wywiadzie dla portalu advaticanum.com sekretarz Dykasterii do spraw Tekstów Prawnych, abp Juan Ignacio Arrieta Ochoa de Chinchetru.

„Dla mnie jest to bardzo bolesna sprawa, zwłaszcza że za czasów papieża Benedykta miałem okazję zapoznać się z ich sytuacją i kilkakrotnie spotkać się z niektórymi z ich przełożonych. Odczuwają oni potrzebę posiadania szafarzy do sprawowania niektórych sakramentów, ale uważam, że poważnym błędem było przedstawienie tej sprawy jako narzucenie Stolicy Apostolskiej, ogłaszając wprost, tak, jakby to był fakt dokonany, że zamierzają przeprowadzić święcenia biskupie.
CZYTAJ DALEJ

W drodze do matury przez Jasną Górę. Przybyło tam około 80 tys. uczniów

2026-05-03 19:57

[ TEMATY ]

Jasna Góra

matura

Fot. Biuro Prasowe Jasnej Góry / Krzysztof Świertok

Do matury przystąpi blisko 320 tysięcy maturzystów. Przed egzaminem dojrzałości co czwarty maturzysta pielgrzymował na Jasną Górę. Przybyło około 80 tys. uczniów.

Pielgrzymki maturzystów docierały na Jasną Górę od początku roku szkolnego. Młodzi przybywali głównie w grupach diecezjalnych i szkolnych, choć nie brakowało też indywidualnych pątników. Towarzyszyli im księża, katecheci świeccy, dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy i biskupi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję