Reklama

Rodzina

Rodziny trzeba wspierać

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rozpoczynamy działania związane z Instytutem Badań nad Rodziną. Instytut jest dziś konieczny. Bez rzetelnych badań nie jest się w stanie skutecznie realizować jakichkolwiek działań z zakresu pomagania rodzinie zarówno w duszpasterstwie, jak i w polityce, samorządzie i w całej przestrzeni życia społecznego” – napisał do redakcji dr hab. Mieczysław Guzewicz, członek zarządu Fundacji Instytut Badań nad Rodziną. Misją Instytutu jest pomoc rodzinie przez wzmacnianie trwałych relacji w małżeństwie i rodzinie oraz uczenie odpowiedzialnego rodzicielstwa i wspierania dobrobytu dzieci dzięki rzetelnym badaniom naukowym oraz edukacji publicznej. Instytut ma badać kluczowe zagadnienia demograficzne i społeczne oraz stanowić źródło rzetelnej wiedzy o rodzinie, małżeństwie i rodzicielstwie. Ma to pozwolić ludziom lepiej rozumieć wyzwania, z jakimi się mierzą, i dokonywać bardziej świadomych wyborów, a decydentom może umożliwić otrzymywanie analiz, które pomogą im w projektowaniu skutecznych rozwiązań społecznych. Misją Instytutu jest więc poprawa jakości życia polskich rodzin przez dostarczanie wiedzy i rozwiązań, które pomogą im ten cel osiągnąć.Instytut tworzą, obok wspomnianego dr. hab. Guzewicza, dr hab. Jarosław Przeperski z UMK w Toruniu – ojciec sześciorga dzieci, jeden z najlepszych na świecie badaczy zagadnień związanych z rodziną, współpracujący z najważniejszymi światowymi ośrodkami badawczymi, oraz Rafał Lange – ojciec pięciorga dzieci, doktor socjologii o wielkim doświadczeniu badawczym.Na stronie: www.familyinstitute.eu jest do pobrania e-book z niezwykle ważnymi treściami. Jest tam też wiele artykułów o charakterze poradnikowym. Warto skorzystać. /a.k.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-09-02 08:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: rodziny są szansą dla społeczeństwa

[ TEMATY ]

rodzina

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Przedstawiając intencję modlitewną na lipiec papież zwraca uwagę, że szalone tempo życia, które prowadzimy, utrudnia często życie rodzinne.

Jest to poważny problem dla wielu ludzi. Ponieważ ani jako jednostki, ani jako społeczeństwo nie możemy obejść się bez rodzin. Zwłaszcza w tym czasie kryzysu, który obecnie przeżywamy. Franciszek dodaje że, „rodziny nie są problemem, są przede wszystkim szansą”.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

[ TEMATY ]

modlitwa

Królowa Pokoju

Adobe Stock

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore
Maryjo, Królowo Pokoju,
CZYTAJ DALEJ

Z wzajemną wrażliwością

2026-07-07 20:00

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Archiwum prywatne

Obóz Wiara i Światło

Obóz Wiara i Światło

– Każdego dnia symbolicznie podróżujemy do różnych krajów świata i poznajemy sylwetki świętych, którzy stamtąd pochodzą – mówi ks. Piotr Ruta. Taka idea przyświeca tegorocznemu wypoczynkowi wspólnot „Wiara i Światło” z naszej diecezji.

Trwający 10 dni obóz odbywa się w malowniczym otoczeniu Gór Izerskich – w Antoniowie koło Jeleniej Góry. Program opiera się na wspólnym przeżywaniu codzienności oraz budowaniu relacji. Uczestnicy spędzają czas na spacerach po okolicy, wspólnie modlą się i uczestniczą we Mszy świętej, biorą udział w zabawach i przedsięwzięciach integracyjnych, przygotowują i spożywają posiłki, a także wykonują codzienne obowiązki jak sprzątanie czy nakrywanie stołów. Od lat obóz organizują dwaj duchowni – ks. Piotr Ruta i ks. Mateusz Pobihuszka. Przeżywanie wiary we wspólnocie „Wiara i Światło” jest ujmujące [...]
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję