Reklama

Niedziela Łódzka

Szczególna relacja

W kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski odbył się powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Niedziela łódzka 39/2025, str. I

[ TEMATY ]

Łódź

Łukasz Głowacki

Monika i Adam Tataradzińscy – nowa para diecezjalna Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Łódzkiej

Monika i Adam Tataradzińscy – nowa para diecezjalna Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Łódzkiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Udział w tym wydarzeniu wzięli wierni z całej archidiecezji. Uroczystej Mszy św. przewodniczył kard. Grzegorz Ryś, który w głoszonym kazaniu przypomniał, jak ważne w Kościele i wspólnotach jest budowanie relacji. – Liczą się przyjaciele, bo oni cię wpuszczą do niebieskich przybytków. Przyjaciel to jest ktoś absolutnie wyjątkowy w życiu. To jest relacja szczególna. (…) Chcieć wiedzieć, kto to jest, jakie ma potrzeby, ile się mogę od niego nauczyć, być na nim skoncentrowany, szukać głębokiej relacji. Potrzebujemy się nawracać na relację.

Kardynał podkreślił, że Ruch Światło-Życie narodził się w liturgii, która może być narzędziem nawrócenia relacji. Zwrócił się również do posługujących przy ołtarzu, by w swoich zadaniach pamiętali przede wszystkim o Bogu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podczas uroczystości metropolita łódzki udzielił posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii św. Jakubowi Falakowi. Ważną chwilą było również posłanie Emilii Niźnikowskiej, która udaje się na misje do Keni. – Daj jej serce otwarte na ludzi – z takimi słowami kardynał rozpoczął akt posłania. Był również moment na nadanie tytułu animatora szerokiemu gronu uczestników, którzy w ostatnim czasie ukończyli Szkołę Animatorów.

Reklama

Swoją kadencję jako para diecezjalna zakończyło małżeństwo Anety i Wojciecha Niźnikowskich, rodziców misjonaki. Jak przyznali w rozmowie z Tygodnikiem Niedziela, funkcja, którą pełnili, była darem, który służył zarówno im, jako rodzinie, ale przede wszystkim tym, do których zostali posłani, małżeństwom, i to nie tylko tym z Ruchu, ale też spoza wspólnoty. – To wielki dar, że możemy zaświadczyć wobec tych, którzy potrzebują zobaczyć miłość małżeńską w relacji, bliskość. To jest wielka łaska, jeśli przyjmuje się ją z wiarą – przyznaje Wojciech Niźnikowski.

We wspólnocie jest ok. 650 małżeństw, a dzięki zorganizowanej strukturze i współpracy animatorów mogę się formować i wzrastać w wierze. – W tej posłudze było bardzo dużo naszej modlitwy, zdaliśmy się na łaskę Bożą. Bardzo mocno prowadził nas Duch Święty. Było to też pogłębienie naszej jedności małżeńskiej – dodaje Aneta Niźnikowska.

Służbę nowej pary diecezjalnej Domowego Kościoła przyjęli Monika i Adam Tataradzińscy, natomiast nowym moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie został ks. Maciej Chodowski.

Dzień wspólnoty był dla wiernych świadectwem wiary i żywego Kościoła, w którym każdy może odnaleźć swoje miejsce, pełnić posługę i przekształcać Boże słowo w czyn.

2025-09-23 13:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zawsze gotowi

Niedziela łódzka 47/2024, str. I

[ TEMATY ]

Łódź

Archiwum Skauci Europy w Łodzi

Skauci traktują wiarę jako źródło jedności i tożsamości. To jest godne zauważenia i pochwały – zaznaczył metropolita łódzki

Skauci traktują wiarę jako źródło jedności i tożsamości. To jest godne zauważenia i pochwały – zaznaczył metropolita łódzki

Łaską Boga jest to, że potraficie rozmawiać z ludźmi, że traktujecie każdego człowieka jak brata i siostrę, dzięki czemu tworzycie wspólnotę i budujecie więzy przyjaźni – powiedział kard. Grzegorz Ryś do uczestników obchodów 10. rocznicy powstania łódzkiego środowiska Skautów Europy.

Uroczystość odzyskania przez Polskę niepodległości jest dla wielu organizacji okazją do świętowania początków ich działalności. Dotyczy to również organizacji harcerskich, których początki sięgają czasów zaborów. Wówczas Polacy zrzeszali się w organizacje, których celem było kształtowanie młodego pokolenia w duchu ojczystej tradycji.
CZYTAJ DALEJ

Gawkowski: doszło do wycieku danych blisko 19 mln Polaków

2026-08-12 14:49

[ TEMATY ]

wyciek danych

Adobe Stock

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski poinformował, że doszło do „wycieku danych sięgającego blisko 19 mln obywateli polskich”. Wykradziona baza ma ponad 2 TB danych. Nic nie wskazuje na to, że mamy do czynienia z atakiem zewnętrznym - dodał Gawkowski.

Wicepremier powiedział, że „mamy do czynienia z niebywałym i bardzo dużym incydentem w zakresie bezpieczeństwa polskiej infosfery”. Dane, które wyciekły dotyczą blisko 19 milionów osób, „które w różnych kategoriach korzystały z wsparcia medycznego”.
CZYTAJ DALEJ

Zróbcie wszystko

2026-08-15 18:07

Archiwum WAPM

Słuchaj tego, co Jezus mówi, i to rób. To recepta na to, aby doświadczenie pielgrzymki trwało również po powrocie do domu – powiedział abp Adrian Galbas do pątników z Warszawy, którzy w przeddzień uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny dotarli na Jasną Górę.

14 sierpnia metropolita warszawski najpierw witał pielgrzymów przybywających z Warszawy. Następnie na jasnogórskim szczycie została odprawiona uroczysta Msza Święta. Podczas Eucharystii odnowiono Jasnogórskie Śluby Narodu, które po raz pierwszy złożono 70 lat temu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję