Reklama

Słyszałem, że...

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ewa Kościańska: - Jak wygląda współpraca szkoły ze środowiskiem lokalnym?

Joanna Danisz, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Sosnowcu: - Co roku organizujemy około 100 koncertów, które odbywają się nie tylko w szkole, ale w innych placówkach naszego miasta i województwa. Wychowankowie naszej szkoły są także bardzo często zapraszani do udziału w różnego rodzaju koncertach w sosnowieckich parafiach.

Agnieszka Perzyńska: - Co, oprócz zagłębiania się w świat muzyki, młody człowiek może zyskać, podejmując naukę w szkole muzycznej?

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Szkoła uczy wytrwale i umiejętnie rozwijać naturalne zdolności i wrażliwość estetyczną młodych ludzi. Uczestnicząc w licznych występach, dziecko stara się jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności, a przy tym uczy się mnóstwa nowych zachowań. Poza tym szkoła uczy otwartości na drugiego człowieka.

Ewa Kościańska: - Jakie wskazówki dałaby Pani młodemu człowiekowi, który marzy o karierze muzyka?

- Tego, czy młody człowiek zostanie wielkim muzykiem, nie wie nikt ani sam zainteresowany, ani rodzice, ani pedagog. Tylko systematyczna praca, żmudne ćwiczenia mogą doprowadzić do wytyczonego celu. Bardzo ważna jest pomoc rodziców, którzy powinni zachęcać swoje pociechy do ćwiczeń.

- Dziękujemy za rozmowę.

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trybunał Konstytucyjny: transkrypcja homomałżeństw zawartych za granicą niezgodna z Konstytucją RP

2026-07-28 12:10

[ TEMATY ]

homozwiązki

Trybunał Konstytucyjny

Artur Stelmasiak/Niedziela

Za niezgodne z art. 92 ust. 1 w związku z art. 18 Konstytucji RP uznał dziś Trybunał Konstytucyjny wpisywanie do polskich aktów stanu cywilnego aktów "małżeństw" homoseksualnych zawartych za granicą. W pozostałym zaskarżonym przez grupę posłów zakresie (art. 2 i art. 7 Konstytucji RP) TK umorzył postępowanie.

Orzeczenie Trybunału zapadło jednogłośnie i w trzyosobowym składzie pod przewodnictwem prezesa TK Bogdana Święczkowskiego. Sprawozdawcą był sędzia TK Stanisław Piotrowicz. W składzie orzekał też sędzia TK Wojciech Sych.
CZYTAJ DALEJ

Wyjaśnienie przypowieści o zasiewie i chwaście

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 13, 36-43. <- KLIKNIJ

Wtorek, 28 lipca. Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Sarbeliusza Makhluf, prezbitera.
CZYTAJ DALEJ

Biskup Mostaru apeluje o “odnowę serc” po profanacji w Medziugorje

2026-07-28 19:15

[ TEMATY ]

Medjugorie

Adobe Stock

Biskup diecezji Mostar-Duvno, Petar Palić, „z głębokim smutkiem” przyjął wiadomość o aktach wandalizmu i profanacji w miejscu pielgrzymkowym Medziugorje w Bośni i Hercegowinie. Podkreślił, że takie akty nie są skierowane jedynie przeciwko kamieniom, posągom czy ołtarzom, ale ranią serca wielu wierzących, którzy w tych miejscach szukają Boga, pokoju, pokuty i ukojenia. Każde zbezczeszczenie sanktuarium jest również wezwaniem dla nas, chrześcijan, do zastanowienia się nad tym, jak otwarte są nasze serca na Boga. “Chociaż sanktuaria można odbudować ludzkimi rękami, jeszcze ważniejsza jest odnowa ludzkich serc", stwierdził bp Palić.

Hierarcha podkreślił również, że różnice zdań na temat Medziugorja nigdy nie mogą usprawiedliwiać nienawiści, przemocy ani profanacji miejsc kultu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję