Reklama

Świat

USA: Nowy Jork wprowadza obowiązek szczepień w szkołach prywatnych i wyznaniowych

Władze Nowego Jorku zobowiązały wszystkich nauczycieli i pracowników szkół prywatnych i wyznaniowych, aby do 20 grudnia zaszczepili się przeciwko koronawirusowi. Najludniejsza metropolia Stanów Zjednoczonych zareagowała w ten sposób na rosnące zagrożenie nowym wariantem koronawirusa – omikronem, uzasadnił podjętą decyzję 6 grudnia burmistrz miasta Bill de Blasio. „Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby chronić naszych uczniów i personel szkolny” – podkreślił.

[ TEMATY ]

USA

szczepienie

COVID‑19

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Niektóre szkoły wyznaniowe i niepubliczne skrytykowały tę decyzję. Szczepienie jest sprawą, która „najlepiej powinno się pozostawić osobistemu wyborowi”, tłumaczyli swoje zastrzeżenia członkowie „Commitee of NYC Religious and Independent School Officials”.

Nowe wytyczne dotyczą ok. 960 szkół i zatrudnionych tam ok. 56 000 osób. Wcześniej obowiązkiem szczepień objęto szkoły państwowe oraz policję i straż.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Według dziennika „New York Times” już 77 proc. mieszkańców Nowego Jorku jest zaszczepionych. W sierpniu arcybiskup tego miasta kard. Timothy Dolan zaapelował do wszystkich pracowników szkół katolickich, aby się zaszczepili. Nie wiadomo jeszcze, jakie środki zostaną podjęte wobec tych osób, które nie wywiążą się z tego obowiązku do 20 grudnia.

Również bm. burmistrz de Blasio zobowiązał wszystkich pracodawców w mieście, aby od swoich pracowników żądali dowodów zaszczepienia.

2021-12-07 08:49

Oceń: 0 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

To odzyskanie dziecka dla życia

– „Detoks cyfrowy” ma przede wszystkim pomóc w powrocie do normalności – wyjaśnia Niedzieli Agnieszka Szymańska – psycholog reprezentująca Fundację Auxilium, prowadzącą na terenie diecezji tarnowskiej specjalistyczne poradnie i telefon zaufania „Arka”.

Maria Fortuna-Sudor: Pani psycholog, Fundacja Auxilium wspólnie z Fundacją Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii z Poznania współorganizuje „Detoks Cyfrowy”. Proszę powiedzieć, do kogo jest skierowany projekt i czemu ma służyć?
CZYTAJ DALEJ

Nie umrzesz w niełasce. Obiecuję!

„To nabożeństwo jest ostatnim wysiłkiem Mojej miłości i będzie dla ludzi jedynym ratunkiem w tych ostatnich czasach” – tymi słowami zwrócił się Pan Jezus do św. Małgorzaty Marii Alacoque w jednym z objawień, które stały się jej udziałem. Zbawiciel miał na myśli nabożeństwo do swojego Najświętszego Serca, a na jego propagatorkę wybrał właśnie francuską mistyczkę

Św. Małgorzata Maria Alacoque (1647-90) posługiwała w klasztorze Sióstr Wizytek w Paray-le-Monial. Pan Jezus sam ją wybrał, aby objawić jej moc swojego Serca, „które tak bardzo kocha ludzi”, a spotyka się wyłącznie z niewdzięcznością, pogardą i obojętnością. Zapewnił przy tym, że Jego Serce aż kipi od łask, a dostąpią ich ci, których jedyną zasługą będzie, iż to Serce po prostu ukochają i będą Mu oddawać należną cześć.
CZYTAJ DALEJ

„Nie jestem maszyną, jestem człowiekiem” zapowiedź 28. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

2025-10-14 15:38

[ TEMATY ]

Krakow

Międzynarodowe Targi Książki

Materiał Prasowy

Ponad 500 wystawców, 900 autorów i 1250 spotkań w ramach programu towarzyszącego – tak w liczbach zapowiadają się 28. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® – największe wydarzenie literackie w Polsce, które 23–26 października odbędzie się w EXPO Kraków a organizowane jest przez firmę Targi w Krakowie. Jednak w tym wydarzeniu nie chodzi wyłącznie o liczby – prawdziwa magia zaczyna się dopiero na miejscu. Przez cztery dni targi wypełnią premiery, rozmowy, uściski dłoni i emocje, których nie da się przeliczyć. Właśnie one tworzą niepowtarzalny klimat targów, który od lat przyciąga i zachwyca miłośników literatury.

W tym roku na odwiedzających czeka wyjątkowo różnorodny program. Wśród wydarzeń tematycznych znajdą się m.in.: Spotkania z Literaturą Piękną, Young Adult, Fantastyką, Non-fiction, a także Festiwal Literatury Kobiecej, Festiwal Literatury Górskiej i Podróżniczej, Festiwal Mroczne Historie oraz Dziecięca Strefa Literacka. Nie zabraknie programu branżowego, licznych atrakcji dla młodzieży, prezentacji i rozstrzygnięć konkursów – w tym prestiżowego Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza. W EXPO Kraków będą działały aż 3 sceny: w hali Wisła, Dunaj oraz w hali namiotowej Karpaty, na których odbędą się setki spotkań. Z kolei dla tych, którzy nie będą mogli przyjechać do Krakowa, organizatorzy przygotowali Telewizję Targową – pierwszą w Polsce telewizję transmitującą wydarzenia prosto z targów, umożliwiającą uczestnictwo online w wybranych spotkaniach i rozmowach. A to wszystko, to zaledwie fragment tego, co czeka na uczestników targów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję